Loeng lapsevanematele - Keelekümblus (31.01. kell 17.30)

Kuidas minu lapse keeleoskus Avatud Koolis areneb? Kuidas ma tean, et ta saab tunnis toimuvast aru ning töötab kaasa? Mida ma peaksin tegema, et teda aidata? Millal ma peaksin muret tundma? Kui minu laps jääb keele arengus maha, kuidas ma teda aidata saan? Kuidas õpetajad teda aitavad? Millal ta siis soravalt uut keelt rääkima hakkab?

Lapsevanemate kõige suuremad küsimused keerlevad ikka keelekümbluse ümber. Vestlusringis räägime sellest, mismoodi keelekümblus töötab nii teoorias kui praktikas – milliseid etappe lapsed läbivad, millised raskused võivad tekkida, milline on õpetaja roll  õppetöö planeerimisel ja laste toetamisel. Sellest, millised on meie esimese pooleteist õppeaasta kogemused ning mida oleme ise õppinud, räägime ka.

Maire Kebbinau (eesti keeles) ning Tatjana Baum-Valgma (vene keeles) Keelekümbluskeskusest avavad teooriat ning Avatud Kooli õpetajad Irina Palm ja Evelina Metškovska-Krosmann räägivad oma kogemustest.